O mistrovi

Každý systém je neodmyslitelně spojen s osobou, která jej vytvořila. Zvláště to platí v čchi-kungu, kde je mistr opravdovým průvodcem svých studentů po cestě.
Sifu Ješe Gyatso se narodil a žije ve Walesu, ve Velké Británii. Jeho životní cesta však byla již od počátku spjata s Východem a jeho uměními.

Od jedenácti let se začal věnovat praxi bojových umění. O několik let později začal zároveň studovat a také cvičit řadu dalších bojových umění včetně ju-jitsu, aikida, mantis wušhu a tai-ji. Mistr Ješe Gyatso rozšiřoval i své duchovní poznání a dostalo se mu příležitosti přijmout nauku od více než dvaceti pěti tibetských mistrů např. Jeho Svatosti 14. dalajlamy a hlavně od Chögyala Namhkai Norbu Rinpočheho, jenž je jeho hlavním duchovní mistrem. Své buddhistické jméno přijal sifu Ješe Gyatso od ctihodného Geše Domčo Jontena, prvního lamy, od něhož přijal nauku.

Při studiu tai-ji se setkal s mistrem čchi-kung Dr. Pak Hong Lamem, který působil jako lékař tradiční čínské medicíny. V roce 1992, na žádost a s podporou Dr. Lama, vyvinul systém čchi-kung, který pojmenoval "Orel v hnízdě".

V současné době provozuje mistr Ješe Gyatso soukromou praxi čínské fyzioterapie, masáže a zároveň vyučuje svůj styl čchi-kung, Orel v hnízdě, na řadě seminářů ve Velké Británii, v zahraničí i v ČR.